5 důvodů, proč vyjet na Erasmus

10. 06. 2020

Zkušenosti k nezaplacení nejen pro pracovní kariéru, ale i pro osobní rozvoj. Dali jsme pro vás dohromady pět důvodů, proč byste určitě měli využít neopakovatelné šance a vyrazit na Erasmus!

5 důvodů, proč vyjet na Erasmus

Během studia na vysoké škole je většina studentů zavalena hromadou teorie, kterou ovšem z velké části studenti zapomenou okamžitě po složení dané zkoušky. Může vysoká škola dát svým budoucím absolventům do života i něco praktického? Díky Erasmu určitě!

1) Seznámíte se s novými lidmi


Na vysoké škole v zahraničí se seznámíte nejen s novými vyučujícími, ale také s dalšími vrstevníky z různých koutů světa. Neuvěřitelně vám to rozšíří obzory. A možná získáte i přátelství na celý život. Mít ve světě kontakty není nikdy na škodu.

2) Poznáte nový systém výuky


Na vysoké škole, kde budete dočasně studovat, bude pravděpodobně jiný systém výuky, než na jaký jste zvyklí. Setkáte se s novým přístupem na přednáškách i na zkouškách. Díky tomu poznáte svůj studovaný obor z úplně nového úhlu pohledu.

3) Zdokonalíte se v cizím jazyku


Všichni víme, že cizí jazyk se člověk nejefektivněji naučí, pokud vyrazí do zahraničí a aktivně daným jazykem komunikuje. Pár měsíců na Erasmu vám dá pravděpodobně více než několik let v lavicích.

4) Objevíte nový kout planety


Vyrazte v rámci Erasmu na místo, které vás už dlouho láká. Když v daném místě budete pár měsíců žít, prozkoumáte natolik, jak by se vám na to dovolené nikdy nepovedlo. Díky místním lidem se také dostanete na místa, která běžní turisté míjejí. A o víkendech budete mít dost času i na výlety. Kdo rád cestuje, bude z Erasmu nadšený.

5) Utřídíte si své vnitřní hodnoty


Na Erasmu budete daleko od domova, často bez pravidelného kontaktu s rodinou a přáteli. I přesto, že se seznámíte s novými lidmi, budete stále tak trochu sami. Výhodou je, že poznáte sami sebe a utřídíte si vnitřní hodnoty. Až se vrátíte, budete přesně vědět, co od života chcete, a snadněji si půjdete za svými sny a cíli.

Nechte strach doma a vyrazte na Erasmus co nejdříve. Získané zkušenosti zaručeně efektivně zužitkujete v profesním i osobním životě