Jak si přivydělat během mateřské dovolené? Podnikejte z domova

27. 05. 2020

Příspěvek na rodičovské dovolené nebývá štědrý. Spousta maminek si stěžuje na nedostatek financí a hledá brigádu, aby mohly alespoň trochu vylepšit rodinný rozpočet. Skloubit práci s péči o dítě však není mnohdy úplně snadné.

Jak si přivydělat během mateřské dovolené? Podnikejte z domova

 Dnešní doba naštěstí dovoluje vydělávat z pohodlí domova. Podnikat přes internet je velký hit. A právě mateřská dovolená je ideálním obdobím, kdy se do toho pustit.

Možností, v čem podnikat, a jak získávat peníze z domova, je mnoho. Některé metody jsou spolehlivější, jiné dost riskantní. Ve všech případech úspěch vždy záleží především na šikovnosti, píli a vytrvalosti. Výdělky začnou být zajímavé až po nějaké době.

Zapojte kreativitu v manuálních činnostech


Máte šikovné ruce, umíte šít, háčkovat nebo tvořit jiným způsobem? Pusťte se do výroby bytových dekorací, oblečení či praktických domácích pomocníků a prodávejte je přes internet. Zabere vám to sice dost času, ale „handmade“ výroba se cení, a pokud se vám podaří oslovit zájemce, přijdete si na hezké výdělky. Podobně můžete přes internet nabízet např. cukroví, dorty nebo třeba fotografické služby.
 

Založte si blog, který zaujme čtenáře


Vydělávat prostřednictvím blogu je velmi lákavé, tato cesta je ovšem trnitá. Kromě schopnosti psát a fotit, potřebujete také umět oslovit relevantní čtenáře, vytipovat správně svou cílovou skupinu a  dokázat svůj blog správně propagovat. Blogování je ideální spojit také s nabídkou copywritingu nebo korektury. Firem i soukromých osob, které tyto služby vyhledávají, je mnoho. Zakázky můžete hledat přes specializované stránky nebo na Facebooku v příslušných skupinách.

Staňte se online lektorem


Máte nějakou extra dovednost? Zkuste online doučování. Nejběžnější variantou bývá doučování cizího jazyka. S trochou fantazie se dá vyučovat také třeba hra na hudební nástroj nebo cokoliv jiného.
Popřemýšlejte, co vás baví, v čem jste dobrá, a pusťte se do toho. Možná se vám podnikání z domova zalíbí, začne se vám dařit, a nakonec se ani nebudete muset vrátit do práce.