Nespokojeností v práci se ničíte

25. 03. 2020

Cítíte se v práci nešťastní, nenaplňuje vás a podvědomě toužíte po změně? Jsou to právě strach a nejistota, které nás obvykle odrazují od změny.

Nespokojeností v práci se ničíte

Zkuste se na to podívat i z té druhé strany. Změna práce vám totiž může přinést nové příležitosti a mnoho cenných zkušeností. 

Jistota — benefit nebo koule u nohy?


Většina lidí má ráda stabilitu a jistoty. Ale co když tyto aspekty nemusí nutně znamenat, že budete šťastní? Důvodů může být hned několik:

  • Špatný šéf, který nikdy s nikým není spokojen.
  • Nedostatečná motivace, protože firma má špatný nebo žádný program benefitů.
  • Nezapadli jste do kolektivu.
  • Máte málo práce a necítíte se dostatečně vytíženi.
  • Objem práce je naopak neúměrný a jste nuceni ho řešit častými přesčasy.

Špatná práce může způsobit i problémy se zdravím


Důsledek je většinou takový, že si nervozitu a problémy nosíte tzv. z práce domů, čímž velmi často trpí partnerské a rodinné vztahy. Tato situace se může odrazit také na kvalitně vašeho spánku a celkově negativně ovlivnit vaše zdraví. 
Nenechte to dojít tak daleko. Pokud se necítíte komfortně a nejste schopni tuto situaci i přes veškeré snahy ovlivnit ve stávající práci, je rozhodně na čase začít uvažovat o změně práce

Pravděpodobně se nevyhnete negativním myšlenkám typu:

„Co když to bude v nové práci ještě horší?“
„Co když se nezačlením do kolektivu?“
„Co když to nezvládnu finančně?“

Mějte na paměti, že je to úplně normální. Všichni reagujeme podobně. Řešením je pečlivě zvážit všechna pro a proti a vybrat nejlepší možný průsečík řešení.

Budete se nadále trápit, nebo s tím něco uděláte?


Je pravda, že někdy může změna vést k horšímu, ale velmi často se vyplatí trochu zariskovat
Pokud nezískáte dobrou práci napoprvé, zkoušejte to znovu. Změna vás může dovést k lepší fyzické i psychické pohodě a celkově ke šťastnějšímu životu. Není nic lepšího než mít práci, ve které jste spokojení a baví vás.